KT24-1A-40L-SMD
DigiKeys produktnummer
374-1364-2-ND - Remsa och spole (TR)
374-1364-1-ND - Remsbit (CT)
374-1364-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KT24-1A-40L-SMD
Beskrivning
REED RELAY 1 FORM A 24V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Tungreläer SPST-NO (1 Form A) 24VDC Spolar Ytmontering
Kategori
Switchspänning
1000VAC, 1000VDC - Max..
Tillverkare
Standex-Meder Electronics
Spolström
13.3 mA
Serie
Spoltyp
Ej låsande
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Termineringstyp
Måsvinge
Artikelstatus
Aktiv
Tätningsklassning
Tätad - fullt
Monteringstyp
Ytmontering
Aktiveringsnivå spänning
16VDC
Spolspänning
24VDC
Frigöringsnivå spänning
2,9VDC
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Arbetstemperatur
-40°C-100°C
Kontaktklassning (ström)
1 A
Spolresistans
1.8 kOhms