RPC2512FT10K0 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 8 823
Datablad
Similar
TE Connectivity Passive Product
I lager: 12 738
Datablad
Similar
Bourns Inc.
10 kOhms ±1% 1,5W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
RPC2512FT10K0
DigiKeys produktnummer
RPC2512FT10K0-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPC2512FT10K0
Beskrivning
RES 10K OHM 1% 1.5W 2512
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RPC2512FT10K0 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Storlek/dimension
L 0,250" x B 0,122" (6,35 x 3,10mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,026" (0,65mm)