RPC0805JT4K30 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Panasonic Industry
I lager: 0
Datablad
Vishay Dale
Parametrisk ekvivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
Parametrisk ekvivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
YAGEO
4.3 kOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
RPC0805JT4K30
DigiKeys produktnummer
RPC0805JT4K30-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RPC0805JT4K30
Beskrivning
RES 4.3K OHM 5% 1/4W 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RPC0805JT4K30 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,60mm)