RMCF1206JG5K60 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Dale
I lager: 26 720
Datablad
Direkt
Vishay Dale
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Bourns Inc.
Uppgradering
TE Connectivity Passive Product
YAGEO
YAGEO
Similar
Bourns Inc.
Similar
Panasonic Industry
5.6 kOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Automotive AEC-Q200 Tjock film
RMCF1206JG5K60
DigiKeys produktnummer
RMCF1206JG5K60-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RMCF1206JG5K60
Beskrivning
RES 5.6K OHM 5% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RMCF1206JG5K60 Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)