RGC1206DTC4K53 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
4.53 kOhms ±0,5% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Tjock film
RGC1206DTC4K53
DigiKeys produktnummer
RGC1206DTC4K53-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RGC1206DTC4K53
Beskrivning
RES 4.53K OHM 0.5% 1/4W 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
RGC1206DTC4K53 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
L 0,122" x B 0,061" (3,10 x 1,55mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,030" (0,75mm)