CF14JT220R
DigiKeys produktnummer
CF14JT220RTR-ND - Remsa och spole (TR)
CF14JT220RCT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CF14JT220R
Beskrivning
RES 220 OHM 5% 1/4W AXIAL
Detaljerad beskrivning
220 Ohms ±5% 0,25W, 1/4W Hålmonterade resistorer Axiell Kolfilm
EDA-/CAD-modeller
CF14JT220R Modeller
Temperaturkoefficient
0/ -400ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,091" x L 0,236" (2,30 x 6,00mm)