40CPQ060
DigiKeys produktnummer
1655-40CPQ060-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
40CPQ060
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTT 60V 20A TO247AD
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Diodmatris 1 par gemensam katod 60 V 20A Genomgående hål TO-247-3
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
530 mV @ 20 A
Tillverkare
SMC Diode Solutions
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Förpackning
Rör
Ström - läckström @ Vr
1 mA @ 60 V
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-150°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Monteringstyp
Genomgående hål
Teknologi
Schottky
Inkapsling/låda
TO-247-3
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
60 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247AD
Ström - likriktat medelvärde (Io) (per diod)
20A