SIT1602BI-32-18E-66.666660
DigiKeys produktnummer
1473-SIT1602BI-32-18E-66.666660-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SIT1602BI-32-18E-66.666660
Beskrivning
MEMS OSC XO 66.66666MHZ H/LVCMOS
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
66.66666 MHz XO (standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 1,8V Aktivera/inaktivera 4-SMD, utan ledning
Kategori
Spänning - källa
1,8V
Tillv.
Frekvensstabilitet
±25ppm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Band (byggindustri)
Ström - drift (max)
4,1mA
Leverantörens enhetsförpackning
4-PQFN (5x3,2)
Frekvens
Storlek/dimension
L 0,197" x B 0,126" (5,00 x 3,20mm)
Funktion
Aktivera/inaktivera
Höjd - monterad (max)
0,031" (0,80mm)