DR22C60D32VJ
DigiKeys produktnummer
172-DR22C60D32VJ-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DR22C60D32VJ
Beskrivning
SSR RELAY, DIN RAIL MOUNT 22.5MM
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Solid State Relä med fotokopplare (fotorelä) SPST-NO (1 Form A)
Kategori
Utgångstyp
AC, nollgenomgång
Tillv.
Spänning - ingång
4-32VDC
Serie
Spänning - last
48 V ~ 600 V
Förpackning
Bulk
Lastström
32 A
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Fjäderplint
Monteringstyp
DIN-skena
Arbetstemperatur
-40°C-80°C