SLVU2.8-4.TBT
DigiKeys produktnummer
SLVU2.8-4TR-ND - Remsa och spole (TR)
SLVU2.8-4CT-ND - Remsbit (CT)
SLVU2.8-4DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SLVU2.8-4.TBT
Beskrivning
TVS DIODE 2.8VWM 15VC 8-SO
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15V Klämma 24A (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering 8-SO
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SLVU2.8-4.TBT Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
24A (8/20µs)
Tillv.
Effekt - toppuls
400W
Serie
Nätmatningsskydd
Nej
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
General Purpose
Artikelstatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
5pF vid 1MHz
Typ
Zener
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TJ)
Enkelriktade kanaler
4
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
2,8V (max.)
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Spänning - genombrott (min)
3V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
15V