LC2DT40P7
DigiKeys produktnummer
4008-LC2DT40P7-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LC2DT40P7
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 4PST-NO (4 Form A) 40 A 230VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
EDA-/CAD-modeller
LC2DT40P7 Modeller
Kategori
Switchspänning
690VAC, 300VDC - Max..
Egenskaper
Extrakontakter
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Aktiveringsnivå spänning
184VAC
Frigöringsnivå spänning
69VAC
Spolspänning
230VAC
Drifttid
22 ms
Kontaktform
4PST-NO (4 Form A)
Frånslagstid
19 ms
Kontaktklassning (ström)
40 A