LC2D38BD
DigiKeys produktnummer
4008-LC2D38BD-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LC2D38BD
Beskrivning
TESYS REVERSING CONTACTOR
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 38 A 24VDC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LC2D38BD Modeller
Kategori
Switchspänning
690VAC, 300VDC - Max..
Tillverkare
Schneider Electric
Egenskaper
Hjälpkontakter, diod
Serie
Termineringstyp
Skruvplint
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Aktiveringsnivå spänning
16,8VDC
Monteringstyp
Chassimontering, DIN-skena
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Spolspänning
24VDC
Drifttid
72.45 ms
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Frånslagstid
24 ms
Kontaktklassning (ström)
38 A