LC1DT40G7
DigiKeys produktnummer
4008-LC1DT40G7-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LC1DT40G7
Beskrivning
TESYS 4P CONTACTOR 40A AC-1 120V
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 4PST-NO (4 Form A) 40 A 120VAC Spolar Chassimontering
EDA-/CAD-modeller
LC1DT40G7 Modeller
Kategori
Kontaktklassning (ström)
40 A
Switchspänning
600VAC - Max..
Arbetstemperatur
-40°C-60°C
Monteringstyp
Chassimontering
Spolspänning
120VAC