LC1DT40F7 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Schneider Electric
I lager: 0
Datablad
Kontaktorer 4PST-NO (4 Form A) 40 A 110VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
TeSys Deca-The New Generation Motor Starters
SEN66 Air Quality Monitor Sensor Evaluation Kit - Unboxing | DigiKey
LC1DT40F7
DigiKeys produktnummer
4008-LC1DT40F7-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LC1DT40F7
Beskrivning
TESYS 4P CONTACTOR 40A AC-1 110V
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
LC1DT40F7 Modeller
Kategori
Switchspänning
690VAC, 300VDC - Max..
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Aktiveringsnivå spänning
88VAC
Monteringstyp
Chassimontering, DIN-skena
Frigöringsnivå spänning
33VAC
Spolspänning
110VAC
Drifttid
22 ms
Kontaktform
4PST-NO (4 Form A)
Frånslagstid
19 ms
Kontaktklassning (ström)
40 A