LC1DT40B7
DigiKeys produktnummer
4008-LC1DT40B7-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LC1DT40B7
Beskrivning
TESYS 4P CONTACTOR 40A AC-1 24VA
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 4PST-NO (4 Form A) 40 A 24VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
EDA-/CAD-modeller
LC1DT40B7 Modeller
Kategori
Switchspänning
690VAC, 300VDC - Max..
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Aktiveringsnivå spänning
19,2VAC
Monteringstyp
Chassimontering, DIN-skena
Frigöringsnivå spänning
7,2VAC
Spolspänning
24VAC
Drifttid
22 ms
Kontaktform
4PST-NO (4 Form A)
Frånslagstid
19 ms
Kontaktklassning (ström)
40 A