LC1D65AU7
DigiKeys produktnummer
4008-LC1D65AU7-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LC1D65AU7
Beskrivning
TESYS 3P EVLK CTR 65A 30KW AC3 2
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 65 A 240VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
EDA-/CAD-modeller
LC1D65AU7 Modeller
Kategori
Switchspänning
690VAC, 300VDC - Max..
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Aktiveringsnivå spänning
204VAC
Frigöringsnivå spänning
72VAC
Spolspänning
240VAC
Drifttid
26 ms
Kontaktklassning (ström)
65 A