LC1D50B7
DigiKeys produktnummer
4008-LC1D50B7-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LC1D50B7
Beskrivning
3P OLD CONTACTOR 25KW 1NO 1NC 24
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 50 A 120VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
EDA-/CAD-modeller
LC1D50B7 Modeller
Kategori
Switchspänning
690VAC - Max..
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Aktiveringsnivå spänning
102VAC
Frigöringsnivå spänning
36VAC
Spolspänning
120VAC
Drifttid
26 ms
Kontaktklassning (ström)
50 A