LC1D38BL
DigiKeys produktnummer
4008-LC1D38BL-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LC1D38BL
Beskrivning
TESYS3P CTR 38A AC3 18.5KW1NO1NC
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 38 A 24VDC Spolar Chassimontering, DIN-skena
EDA-/CAD-modeller
LC1D38BL Modeller
Kategori
Switchspänning
690VAC, 300VDC - Max..
Egenskaper
Hjälpkontakter, diod
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Aktiveringsnivå spänning
19,2VDC
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Spolspänning
24VDC
Drifttid
88.55 ms
Frånslagstid
30 ms
Kontaktklassning (ström)
38 A