LC1D38B7
DigiKeys produktnummer
4008-LC1D38B7-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LC1D38B7
Beskrivning
TESYS CTR 38 AC3 18.5KW 1NO1NC24
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 38 A 24VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LC1D38B7 Modeller
Kategori
Switchspänning
690VAC, 300VDC - Max..
Tillverkare
Schneider Electric
Egenskaper
Extrakontakter
Serie
Termineringstyp
Skruvplint
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Aktiveringsnivå spänning
19,2VAC
Monteringstyp
Chassimontering, DIN-skena
Frigöringsnivå spänning
7,2VAC
Spolspänning
24VAC
Drifttid
22 ms
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Frånslagstid
19 ms
Kontaktklassning (ström)
38 A