LC1D12FE7
DigiKeys produktnummer
4008-LC1D12FE7-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LC1D12FE7
Beskrivning
TESYS CONTACTOR
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer 3PST-NO (3 Form A) 12 A 115VAC Spolar Chassimontering, DIN-skena
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LC1D12FE7 Modeller
Kategori
Switchspänning
690VAC, 300VDC - Max..
Tillverkare
Schneider Electric
Egenskaper
Extrakontakter
Serie
Termineringstyp
Skruvplint
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Artikelstatus
Aktiv
Aktiveringsnivå spänning
92VAC
Monteringstyp
Chassimontering, DIN-skena
Frigöringsnivå spänning
34,5VAC
Spolspänning
115VAC
Drifttid
22 ms
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Frånslagstid
19 ms
Kontaktklassning (ström)
12 A