8501KPDR12P14V51
DigiKeys produktnummer
4008-8501KPDR12P14V51-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
8501KPDR12P14V51
Beskrivning
RELAY 2CO CYL PIN 10A@240V 12VDC
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 12VDC Spiral För uttag
Kategori
Last - Max. switchning
3000VA, 300W
Tillv.
Spoltyp
Ej låsande
Serie
Egenskaper
Belyst indikator
Förpackning
Box
Termineringstyp
Instickning, 8 stift (Oktal)
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
20 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-55°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silvernickel (AgNi)
Kontaktklassning (ström)
10 A
Relätyp
Switchspänning
300VAC, 30VDC - Max..