750XBXH-24D
750XBXH-24D
750XBXH-24D
DigiKeys produktnummer
4008-750XBXH-24D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
750XBXH-24D
Beskrivning
HERMATICALLY SEALED RELAY
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VDC Spiral För uttag
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
750XBXH-24D Modeller
Kategori
Spolström
51.1 mA
Tillv.
Spoltyp
Ej låsande
Serie
Termineringstyp
Instickning, snabbkontakt - 0,250" (6,3mm)
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
20,4VDC
Artikelstatus
Aktiv
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Monteringstyp
Drifttid
20 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-55°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silverlegering
Kontaktklassning (ström)
12 A
Godkännande myndighet
CSA, UL
Switchspänning
300VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
3600VA
Spolresistans
470 Ohms