389FXBXC1-24D
389FXBXC1-24D
389FXBXC1-24D
DigiKeys produktnummer
4008-389FXBXC1-24D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
389FXBXC1-24D
Beskrivning
POWER RELAY
Tillverkarens standardleveranstid
5 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä DPDT (2 Form C) 24VDC Spiral Chassimontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
389FXBXC1-24D Modeller
Kategori
Spoltyp
Ej låsande
Tillv.
Termineringstyp
Snabbkontakt - flera storlekar
Serie
Aktiveringsnivå spänning
19,2VDC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
20 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
20 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-30°C-55°C
Kontaktform
DPDT (2 Form C)
Kontaktmaterial
Silverlegering
Kontaktklassning (ström)
25 A
Godkännande myndighet
CE, CSA, cURus
Switchspänning
600VAC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
15000VA
Spolresistans
400 Ohms
Spolström
60 mA