9W2TM48P4G001
DigiKeys produktnummer
1688-9W2TM48P4G001-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
9W2TM48P4G001
Beskrivning
FAN IMP MTRZD 100X25MM 48VDC
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Motoriserade impellrar 48VDC Rund - Diam. 100mm Kula 71,7 CFM (2,01m³/min) 4 trådledare
Kategori
Egenskaper
Skydd mot låst rotor, pulsbreddsmodulatorkontroll, hastighetssensor (varvtalsmätare)
Tillv.
Brus
65,0dB(A)
Serie
Effekt (Watt)
16.8 W
Förpackning
Box
RPM
Artikelstatus
Aktiv
Terminering
4 trådledare
Spänning - märkt
Ingångsskydd
Storlek/dimension
Rund - Diam. 100mm
Arbetstemperatur
-4-158°F (-20-70°C)
Bredd
25,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,350A
Luftflöde
71,7 CFM (2,01m³/min)
Spänningsintervall
36-60VDC
Statiskt tryck
2,840 in H2O (708,0 Pa)
Material - ram
Aluminium
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C