9TM24P4H01
DigiKeys produktnummer
1688-2292-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
9TM24P4H01
Beskrivning
FAN IMP MTRZD 100X25MM 24VDC
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Fläkt Motoriserade impellrar 24VDC Rund - Diam. 100mm Kula 62,5 CFM (1,75m³/min) 4 trådledare
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
9TM24P4H01 Modeller
Kategori
Brus
60,0dB(A)
Tillv.
Effekt (Watt)
10.56 W
Serie
RPM
Förpackning
Box
Terminering
4 trådledare
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-4-158°F (-20-70°C)
Spänning - märkt
Godkännande myndighet
CSA, TUV, UL
Storlek/dimension
Rund - Diam. 100mm
Vikt
0,331 lb (150,14 g)
Bredd
25,00mm
Strömklassning (Ampere)
0,440A
Luftflöde
62,5 CFM (1,75m³/min)
Spänningsintervall
21,6-26,4VDC
Statiskt tryck
2,250 in H2O (560,0 Pa)
Material - ram
Aluminium
Lagertyp
Kula
Material - blad
Plast
Fläkttyp
Livslängd @ temp.
40 000tim vid 60°C