CL05A106MQ5NRNC är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 38 000
Datablad
Direkt
KEMET
I lager: 34 640
Datablad
KEMET
YAGEO
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Parametrisk ekvivalent
10 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
CL05A106MQ5NRNC
DigiKeys produktnummer
1276-CL05A106MQ5NRNCTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CL05A106MQ5NRNC
Beskrivning
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0402
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
CL05A106MQ5NRNC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,026" (0,65mm)