GRM155R60J106ME15J
DigiKeys produktnummer
490-GRM155R60J106ME15JTR-ND - Remsa och spole (TR)
490-GRM155R60J106ME15JCT-ND - Remsbit (CT)
490-GRM155R60J106ME15JDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GRM155R60J106ME15J
Beskrivning
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0402
Detaljerad beskrivning
10 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
GRM155R60J106ME15J Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,026" (0,65mm)