PRL3-24V-DC-1C
DigiKeys produktnummer
2223-PRL3-24V-DC-1C-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PRL3-24V-DC-1C
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPDT (1 Form C) 24VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PRL3-24V-DC-1C Modeller
Kategori
Spoltyp
Låsning, dubbel spole
Tillv.
Termineringstyp
PC-stift
Serie
Aktiveringsnivå spänning
19,2VDC
Förpackning
Rör
Frigöringsnivå spänning
19,2VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
8 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
5 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Kontaktmaterial
Silverlegering
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
cURus
Switchspänning
277VAC, 30VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2770VA, 300W
Spolresistans
720 Ohms
Spolström
33.3 mA