PRL3-12V-SC-1A
DigiKeys produktnummer
2223-PRL3-12V-SC-1A-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PRL3-12V-SC-1A
Beskrivning
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
General Purpose Relä SPST-NO (1 Form A) 12VDC Spiral Genomgående hål
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PRL3-12V-SC-1A Modeller
Kategori
Spoltyp
Låsning, enkel spole
Tillv.
Termineringstyp
PC-stift
Serie
Aktiveringsnivå spänning
9,6VDC
Förpackning
Rör
Frigöringsnivå spänning
9,6VDC
Artikelstatus
Aktiv
Drifttid
8 ms
Monteringstyp
Frånslagstid
5 ms
Spolspänning
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Kontaktmaterial
Silverlegering
Kontaktklassning (ström)
10 A
Godkännande myndighet
cURus
Switchspänning
277VAC, 30VDC - Max..
Relätyp
Last - Max. switchning
2770VA, 300W
Spolresistans
180 Ohms
Spolström
66.7 mA