50YXJ100MCE8X11.5 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Rubycon
I lager: 0
Datablad
Direkt
Rubycon
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 3
Parametrisk ekvivalent
100 µF 50 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 7000tim vid 105°C
50YXJ100MCE8X11.5
DigiKeys produktnummer
1189-50YXJ100MCE8X11.5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
50YXJ100MCE8X11.5
Beskrivning
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
50YXJ100MCE8X11.5 Modeller
Rippelström @ låg frekvens
388.5 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
555 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
170 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spänning - märkt
50 V
Höjd - monterad (max)
0,531" (13,50mm)
Livslängd @ temp.
7000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C