50YXH100MEFC8X11.5
DigiKeys produktnummer
1189-2319-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
50YXH100MEFC8X11.5
Beskrivning
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 7000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
50YXH100MEFC8X11.5 Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
277.5 mA @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
555 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Föråldrad
Impedans
170 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spänning - märkt
50 V
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)
Livslängd @ temp.
7000tim vid 105°C
Monteringstyp
Arbetstemperatur
-40°C-105°C