450MXC150MEFC25X35 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Rubycon
I lager: 0
Datablad
Similar
Rubycon
I lager: 294
Datablad
Direkt
Chemi-Con
I lager: 343
Chemi-Con
I lager: 400
I lager: 20
Nichicon
I lager: 355
Nichicon
I lager: 1 388
150 µF 450 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 3000tim vid 105°C
450MXC150MEFC25X35
DigiKeys produktnummer
450MXC150MEFC25X35-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
450MXC150MEFC25X35
Beskrivning
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
450MXC150MEFC25X35 Modeller
Rippelström @ låg frekvens
880 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
1.232 A @ 10 kHz
Artikelstatus
Inte för nya designer
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
1,457" (37,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-25°C-105°C