450NXG150MEFC25X35
DigiKeys produktnummer
450NXG150MEFC25X35-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
450NXG150MEFC25X35
Beskrivning
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 µF 450 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 10 000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
450NXG150MEFC25X35 Modeller
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.21 A @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
1.694 A @ 10 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
1,457" (37,00mm)
Spänning - märkt
450 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
10 000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-25°C-105°C