RBR3MM40BTFTR
DigiKeys produktnummer
RBR3MM40BTFTR-ND - Remsa och spole (TR)
RBR3MM40BTFCT-ND - Remsbit (CT)
RBR3MM40BTFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RBR3MM40BTFTR
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 3A PMDU
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 3A Ytmontering PMDU
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RBR3MM40BTFTR Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 40 V
Tillv.
Grad
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande
AEC-Q101
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Leverantörens enhetsförpackning
PMDU
Ström - likriktat medelvärde (Io)
3A
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
580 mV @ 3 A
Basproduktens nummer
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)