PMEG40T30ERX | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PMEG40T30ERX |
Beskrivning | DIODE SCHOTTKY 40V 3A SOD123W |
Tillverkarens standardleveranstid | 16 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder 40 V 3A Ytmontering SOD-123W |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | PMEG40T30ERX Modeller |
Kategori | Omvänd återhämtningstid (trr) 18 ns |
Tillv. | Ström - läckström @ Vr 28 µA @ 40 V |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kapacitans @ Vr, F 560pF vid 1V, 1MHz |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Teknologi | Inkapsling/låda |
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max) 40 V | Leverantörens enhetsförpackning SOD-123W |
Ström - likriktat medelvärde (Io) 3A | Arbetstemperatur - koppling 175°C (max.) |
Spänning - fram (Vf) (max) @ If 460 mV @ 3 A | Basproduktens nummer |
Hastighet Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io) |