RB160VAM-40TR
DigiKeys produktnummer
RB160VAM-40TR-ND - Remsa och spole (TR)
RB160VAM-40CT-ND - Remsbit (CT)
RB160VAM-40DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RB160VAM-40TR
Beskrivning
DIODE SCHOTTKY 40V 1A TUMD2M
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder 40 V 1A Ytmontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RB160VAM-40TR Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
550 mV @ 700 mA
Tillv.
Hastighet
Snabb återhämtning =< 500ns, > 200mA (Io)
Ström - läckström @ Vr
50 µA @ 40 V
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
Arbetstemperatur - koppling
150°C (max.)
Ström - likriktat medelvärde (Io)
1A