ESR01MZPJ514
DigiKeys produktnummer
846-ESR01MZPJ514TR-ND - Remsa och spole (TR)
846-ESR01MZPJ514CT-ND - Remsbit (CT)
846-ESR01MZPJ514DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ESR01MZPJ514
Beskrivning
RES 510K OHM 5% 1/5W 0402
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
510 kOhms ±5% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
Kategori
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Tillv.
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)