ERJ-PA2J514X
DigiKeys produktnummer
P124581TR-ND - Remsa och spole (TR)
P124581CT-ND - Remsbit (CT)
P124581DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ERJ-PA2J514X
Beskrivning
RES 510K OHM 5% 1/5W 0402
Detaljerad beskrivning
510 kOhms ±5% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0402 (metrisk 1005) AEC-Q200, pulsmotstånd Tjock film
EDA-/CAD-modeller
ERJ-PA2J514X Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,016" (0,40mm)