BV1LE040EFJ-CE2
DigiKeys produktnummer
846-BV1LE040EFJ-CE2TR-ND - Remsa och spole (TR)
846-BV1LE040EFJ-CE2CT-ND - Remsbit (CT)
846-BV1LE040EFJ-CE2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BV1LE040EFJ-CE2
Beskrivning
AUTOMOTIVE IPD, 1CH LOW SIDE SWI
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Effektströmbrytare/drivkrets 1:1 N-kanal 17,5A 8-HTSOP-J
Kategori
Ström - utgång (max)
17,5A
Tillv.
Rds On (typ)
40mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångstyp
Ej växelriktande
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Urladdning, ändringshastighetskontrollerad
Brytartyp
Felskydd
Strömbegränsning (justerbar), övertemperatur, UVLO
Antal utgångar
1
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Förhållande - ingång:utgång
1:1
Grad
Automotive
Utgångskonfiguration
Låg sida
Godkännande
AEC-Q100
Utgångstyp
N-kanal
Monteringstyp
Ytmontering
Gränssnitt
Logik
Leverantörens enhetsförpackning
8-HTSOP-J
Spänning - last
3V-5,5V