BM2LE040FJ-CE2
DigiKeys produktnummer
846-BM2LE040FJ-CE2TR-ND - Remsa och spole (TR)
846-BM2LE040FJ-CE2CT-ND - Remsbit (CT)
846-BM2LE040FJ-CE2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BM2LE040FJ-CE2
Beskrivning
AUTOMOTIVE IPD, 2CH LOW SIDE SWI
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Effektströmbrytare/drivkrets 1:1 N-kanal 17,5A 8-SOP-J
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BM2LE040FJ-CE2 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
17,5A
Tillv.
Rds On (typ)
40mOhm
Digi-Reel®
Ingångstyp
Ej växelriktande
Egenskaper
Urladdning, ändringshastighetskontrollerad
Brytartyp
Felskydd
Strömbegränsning (justerbar), övertemperatur, UVLO
Antal utgångar
2
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Förhållande - ingång:utgång
1:1
Grad
Automotive
Utgångskonfiguration
Låg sida
Godkännande
AEC-Q100
Utgångstyp
N-kanal
Monteringstyp
Ytmontering
Gränssnitt
Logik
Leverantörens enhetsförpackning
8-SOP-J
Spänning - last
3V-5,5V