BV1HD045EFJ-CE2
DigiKeys produktnummer
846-BV1HD045EFJ-CE2TR-ND - Remsa och spole (TR)
846-BV1HD045EFJ-CE2CT-ND - Remsbit (CT)
846-BV1HD045EFJ-CE2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BV1HD045EFJ-CE2
Beskrivning
AUTOMOTIVE 1CH 45 M HIGH-SIDE SW
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Effektströmbrytare/drivkrets 1:1 N-kanal 21A 8-HTSOP-J
Kategori
Ström - utgång (max)
21A
Tillv.
Rds On (typ)
45mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ingångstyp
Ej växelriktande
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Ändringshastighetskontrollerad
Brytartyp
Felskydd
Strömbegränsning (justerbar), öppen last-detektering, övertemperatur, felvänt batteri, UVLO
Antal utgångar
1
Arbetstemperatur
-40°C-150°C (TJ)
Förhållande - ingång:utgång
1:1
Grad
Automotive
Utgångskonfiguration
Hög sida
Godkännande
AEC-Q100
Utgångstyp
N-kanal
Monteringstyp
Ytmontering
Gränssnitt
Logik
Leverantörens enhetsförpackning
8-HTSOP-J
Spänning - last
6V-28V
Inkapsling/låda
Spänning - drift (Vcc/Vdd)
7V