PTS636SL43 SMTR LFS
DigiKeys produktnummer
CKN12309-2-ND - Remsa och spole (TR)
CKN12309-1-ND - Remsbit (CT)
CKN12309-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTS636SL43 SMTR LFS
Beskrivning
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Taktila brytare SPST-NO Reglerat från ovan Ytmontering
EDA-/CAD-modeller
PTS636SL43 SMTR LFS Modeller
Kategori
Styrdonsorientering
Reglerat från ovan
Tillv.
Termineringstyp
Måsvinge
Serie
Kontur
6,00mm x 3,50mm
Operativ styrka
130gf
Krets
SPST-NO
Ingångsskydd
IP40
Arbetstemperatur
-40°C-90°C
Kontaktklassning @ spänning
0,05A vid 12VDC
Brytarrörelse
0,25mm
Styrdonstyp
Rektangulär knapp
Mekanisk livslängd
50 000 cykler
Monteringstyp
Basproduktens nummer
Styrdonets höjd från kretskort, vertikalt
4,30mm