BD33C0AFP-CE2 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BD33C0AFP-CE2 |
Beskrivning | IC REG LINEAR 3.3V 1A TO252-3 |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A TO-252-3 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | BD33C0AFP-CE2 Modeller |
Kategori | Vilström - (Iq) 2.5 mA |
Tillv. | Ström - drift (max) 2.5 mA |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | PSRR 55dB (120 Hz) |
Artikelstatus Aktiv | Skyddsfunktioner Överström, övertemperatur |
Utgångskonfiguration | Arbetstemperatur -40°C-125°C (TA) |
Utgångstyp | Grad Automotive |
Antal regulatorer 1 | Godkännande AEC-Q100 |
Spänning - ingång (max) 26,5V | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - utspänning (min/fast) 3,3V | Inkapsling/låda TO-252-3, DPAK (2 stift + flik), SC-63 |
Spänning - spänningsfall (max) 0,5V vid 500mA | Leverantörens enhetsförpackning TO-252-3 |