RBBA3000-50
DigiKeys produktnummer
945-3463-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RBBA3000-50
Beskrivning
DC DC CONVERTER 0-60V 3000W
Tillverkarens standardleveranstid
39 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Oisolerad PoL-modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 0-60V 50A 9V - 60V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
RBBA3000-50 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
50A
Tillv.
Effekt (Watt)
3000 W
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Justerbar utgång, basplatta, fjärrstyrt tillslag/frånslag, fjärranalys
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Oisolerad PoL-modul
Effektivitet
96%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
9V
Inkapsling/låda
Half Brick
Spänning - ingång (max)
60V
Storlek/dimension
L 2,49" x B 2,39" x H 0,51" (63,2 x 60,6 x 13,0mm)