BD33C0AFP-CE2
DigiKeys produktnummer
BD33C0AFP-CE2TR-ND - Remsa och spole (TR)
BD33C0AFP-CE2CT-ND - Remsbit (CT)
BD33C0AFP-CE2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BD33C0AFP-CE2
Beskrivning
IC REG LINEAR 3.3V 1A TO252-3
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 1A TO-252-3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BD33C0AFP-CE2 Modeller
Kategori
Vilström - (Iq)
2.5 mA
Tillv.
Ström - drift (max)
2.5 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
PSRR
55dB (120 Hz)
Artikelstatus
Aktiv
Skyddsfunktioner
Överström, övertemperatur
Utgångskonfiguration
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Utgångstyp
Grad
Automotive
Antal regulatorer
1
Godkännande
AEC-Q100
Spänning - ingång (max)
26,5V
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - utspänning (min/fast)
3,3V
Inkapsling/låda
TO-252-3, DPAK (2 stift + flik), SC-63
Spänning - spänningsfall (max)
0,5V vid 500mA