BD25KA5FP-E2 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BD25KA5FP-E2 |
Beskrivning | IC REG LINEAR 2.5V 500MA TO252 |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | PMIC - spänningsregulatorer - linjära Positiv Fast 1 Utgång 500mA TO-252 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | BD25KA5FP-E2 Modeller |
Kategori | Ström - utgång |
Tillv. | Vilström - (Iq) 550 µA |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Ström - drift (max) 550 µA |
Artikelstatus Aktiv | PSRR 50dB (120 Hz) |
Utgångskonfiguration | Skyddsfunktioner Överström, övertemperatur, mjukstart |
Utgångstyp | Arbetstemperatur -40°C-105°C |
Antal regulatorer 1 | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - ingång (max) 5,5V | Inkapsling/låda TO-252-3, DPAK (2 stift + flik), SC-63 |
Spänning - utspänning (min/fast) 2,5V | Leverantörens enhetsförpackning TO-252 |
Spänning - spänningsfall (max) 0,2V vid 200mA | Basproduktens nummer |