2SCR542PFRAT100 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 2SCR542PFRAT100 |
Beskrivning | TRANS NPN 30V 5A MPT3 |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Transistorer - Bipolära (BJT) - enkla NPN 30 V 5 A 250MHz 500 mW Ytmontering MPT3 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 2SCR542PFRAT100 Modeller |
Kategori | Effekt - max 500 mW |
Tillv. | Frekvens - övergång 250MHz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur 150°C (TJ) |
Artikelstatus Aktiv | Grad Automotive |
Transistortyp | Godkännande AEC-Q101 |
Ström - kollektor (Ic) (max) 5 A | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max) 30 V | Inkapsling/låda TO-243AA |
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic 400mV vid 100mA, 2A | Leverantörens enhetsförpackning MPT3 |
Ström - kollektorgräns (max) 1µA (ICBO) | Basproduktens nummer |
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce 200 vid 500mA, 2V |