2SAR542PFRAT100
DigiKeys produktnummer
2SAR542PFRAT100TR-ND - Remsa och spole (TR)
2SAR542PFRAT100CT-ND - Remsbit (CT)
2SAR542PFRAT100DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2SAR542PFRAT100
Beskrivning
TRANS PNP 30V 5A MPT3
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Transistorer - Bipolära (BJT) - enkla PNP 30 V 5 A 240MHz 500 mW Ytmontering MPT3
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
2SAR542PFRAT100 Modeller
Kategori
Effekt - max
500 mW
Tillv.
Frekvens - övergång
240MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Transistortyp
Godkännande
AEC-Q101
Ström - kollektor (Ic) (max)
5 A
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
30 V
Inkapsling/låda
TO-243AA
Vce-mättnad (max) @ Ib, Ic
400mV vid 100mA, 2A
Leverantörens enhetsförpackning
MPT3
Ström - kollektorgräns (max)
1µA (ICBO)
Basproduktens nummer
DC-strömförstärkning (hFE) (min) @ Ic, Vce
200 vid 500mA, 2V