HGTG20N50C1D
DigiKeys produktnummer
2156-HGTG20N50C1D-ND
Tillverkare
Harris Corporation
Tillverkarens produktnummer
HGTG20N50C1D
Beskrivning
IGBT 500V 26A TO-247
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
IGBT 500 V 26 A 75 W Genomgående hål TO-247
Kategori
Effekt - max
75 W
Tillverkare
Harris Corporation
Ingångstyp
Standard
Förpackning
Bulk
Gateladdning
33 nC
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TJ)
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
500 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Ström - kollektor (Ic) (max)
26 A
Inkapsling/låda
TO-247-3
Ström - kollektor, pulserad (Icm)
35 A
Leverantörens enhetsförpackning
TO-247
Vce(på) (Max) @ Vge, Ic
3.2V vid 20V, 35A