PF2272-50RJ1
DigiKeys produktnummer
696-PF2272-50RJ1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PF2272-50RJ1
Beskrivning
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 200W
Detaljerad beskrivning
50 Ohms ±5% 200W Tjock film Chassimonterade resistorer
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Resistans
50 Ohms
Storlek/dimension
L 1,496" x B 0,984" (38,00 x 25,00mm)
Tolerans
±5%
Höjd - monterad (max)
0,484" (12,30mm)
Effekt (Watt)
200W